تعمیرات مین برد تلویزیون

متداول ترین عیوب و خرابی mainboard تعمیر مین برد تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون موضوعی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم . ابتدا ویدئو فوق که همکارانم آن را برای شما تهیه کرده اند ببینید تا با تعمیرات مین برد تلویزیون بیشتر آشنا شوید .

همان طور که در ویدئو مشاهده کردید مین برد تلویزیون از اجزای مختلفی تشکیل شده که مهم ترین بخش آن cpu و آی سی فلش یا همان برنامه است . علائم خرابی برای تعمیر مین برد تلویزیون به صورت زیر است .

  • تلویزیون روی لوگو هنگ می کند .
  • پس از روشن کردن تلویزیون و بالا آمدن لوگو تلویزیون خاموش شده و دوباره همین اتفاق رخ می دهد .
  • بعد از هر بار خاموش روشن کردن تلویزیون کانال ها و تنظیمات تلویزیون پاک شده و دوباره باید تنظیمات تلویزیون را انجام دهید .
  • صدای تلویزیون ضعیف یا قطع شده است .
  • رنگ های تلویزیون به هم ریخته و تصویر نگاتیو شده .
  • تلویزیون روی چراغ قرمز رنگ یا استندبای گیر کرده و روشن نمی شود .
  • خروجی های av و hdmi تلویزیون تصویر ندارد .

حال که با انواع ایراد و خرابی مین برد تلویزیون آشنا شدید می توانید با خواندن یکی از تیتر های زیر که توضیحات کاملی از علت خرابی برای تعمیر مین برد تلویزیون شماست بیشتر آشنا شوید .

برای تعمیر مین برد تلویزیون همین حالا با ماهیران سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید . تلفن : 02177713022 - 02177738986

تلویزیون روی لوگو هنگ می کند

تعمیر مین برد تلویزیون

زمانی که تلویزیون روی لوگو هنگ می کند یا پس از بالا آمدن لوگو تلویزیون دوباره خاموش شده و روشن می شود علت خرابی ایراد مین برد تلویزیون و بستگی به مدل خرابی در قسمت cpu یا آی سی فلش تلویزیون شماست .

به عنوان مثال در تلویزیون سامسونگ مدل 40d5550 علت خرابی آی سی فلش و یا ال جی مدل 43lf540t ایراد مربوط به cpu تلویزیون است .

در این حالت با تعمیر مین برد تلویزیون مشکل برطرف شده و نیازی به تعویض مین برد mainboard ندارید .

گیر کردن تلویزیون روی چراغ قرمز یا استندبای

در این حالت علت خرابی cpu مین برد تلویزیون بوده که در تلویزیون ال جی مدل 42lw5700 و 42lv37100 این ایراد به وفور وجود دارد .

برای تعمیر مین برد تلویزیون در این حالت با ریبال کردن cpu و در برخی موارد با تعویض سی پی یو مین برد تعمیر شده و شما نیازی به تعویض آن ندارید .

ریست شدن تلویزیون بعد از هر بار خاموش کردن

اگر بعد از هر بار خاموش کردن تلویزیون اطلاعات تلویزیون ریست شده و دوباره باید تنظیمات آن را انجام دهید علت خرابی ایراد در قسمت آی سی فلش تلویزیون بوده که با پروگرام کردن آی سی و در بعضی موارد با تعویض آی سی فلش مشکل حل شده و تعمیر مین برد تلویزیون انجام می شود .

اما یک نکته طلایی برای شما مشتری گرامی ، قبل از اینکه به مراکز تعمیراتی برای تعمیر مین برد تلویزیون خود تماس بگیرید ابتدا تلویزیون خود را به روز رسانی کنید . در 20 درصد موارد با آپدیت تلویزیون این مشکل رفع شده و شما نیازی به تعمیر تلویزیون ندارید .

جستجو

خدمات تعمیراتی