تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون در این مقاله شما را با بک لایت تلویزیون، انواع، علت خرابی، روش تعمیر، هزینه و قیمت بک لایت آشنا می کنیم .

توصیه می کنم ابتدا ویدیو زیر که همکارانم آن را برای شما تهیه کرده اند ببینید تا اطلاعات اولیه شما درخصوص بک لایت تلویزیون و تعمیر بک لایت تلویزیون کامل شده سپس ادامه مطالب را بخوانید .

همچنین جهت مشاوره و درخواست وقت تعمیر با ما تماس بگیرید . تلفن : 02177713022 - 02177738986

تعمیر بک لایت تلویزیون

در این بخش شما با نمونه تعمیرات بک لایت تلویزیون که در این مرکز تعمیراتی انجام شده آشنا می شوید .

تعمیر بک لایت تلویزیون ایکس ویژن xs4020
تعمیر بک لایت تلویزیون ایکس ویژن xs4020

خرابی در این مدل تلویزیون ایکس ویژن xs4020 به این صورت بود که پس از روشن کردن تلویزیون صفحه سیاه بود و تلویزیون صدا داشت ولی تصویر نداشت . علت خرابی ایراد در قسمت بک لایت تلویزیون ایکس ویژن مدل xs4020 است .

بک لایت تلویزیون


بک لایت تلویزیون مجموعه لامپ ها و صفحات فیلتری است که در پشت تلویزیون قرار دارد . صفحات فیلتر همانطورکه از نامش پیداست نور تلویزیون را فیلتر میکند تا شما تصویری یک دست داشته باشید .

وظیفه لامپ ها تولید نور برای نمایش صفحه تلویزیون می باشد . زمانی که بک لایت تلویزیون خراب می شود یکی از حالت های زیر برای شما اتفاق می افتد .

  • تلویزیون صدا داره ولی تصویر نداره .
  • پس از روشن کردن تلویزیون و بالا آمدن لوگو صفحه تلویزیون تاریک میشود .
  • قسمتی از تلویزیون تاریک تر از سایر نقاط است .
  • بخشی از تلویزیون پر نور شده یا چشمک میزند .
  • پس از مدتی روشن بودن تلویزیون تصویر سیاه می شود .

اگر یکی از موارد فوق برای شما رخ داده بک لایت خراب شده و شما نیاز به تعمیر بک لایت تلویزیون دارید .

علت خرابی بک لایت تلویزیون


علت خرابی بک لایت تلویزیون بالا بودن نور تصویر و کنتراست بوده که بطور پیش فرض روی 100 قرار دارند . در منوی تنظیمات در قسمت تنظیمات تصویر هر دو را روی 80 قرار دهید . عدم رعایت این موارد باعث خرابی و تعمیر بک لایت تلویزیون می شود .

انواع بک لایت تلویزیون

انواع بک لایت تلویزیون به دو دسته ال ای دی و ال سی دی تقسیم شده . در تلویزیون های منحنی و کرو هم از بک لایت ال ای دی استفاده می شود .

تفاوت بین بک لایت ها جنس لامپ های ال ای دی، نحوه چیدمان و صفحات فیلتر بستگی دارد . بعنوان مثال در برخی مدل ها نور لامپ ال ای دی سفید و در برخی مدل ها قرمز یا زرد می باشد و این وظیفه صفحات فیلتر است تا تصویری یک دست در اختیار شما قرار دهد . حال تعمیر بک لایت تلویزیون در این مدل ها را مورد بررسی قرار می دهیم .

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی

برای تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی در این نوع بک لایت ها از لامپ های ال ای دی 3 ولت یا 6 ولت استفاده شده با توجه به تعداد لامپ ها و نوع چیدمان ولتاژی بین 70 تا 150 ولت دریافت می کنند .

بک لایت تلویزیون ال ای دی از کنار هم قرار گرفتن لامپ های ال ای دی بصورت سری تشکیل شده و به دو دسته شاخه ای ، SMD تقسیم می شوند . تعمیر بک لایت تلویزیون در این دو مدل به صورت زیر می باشد .

تعمیر بک لایت تلویزیون مدل شاخه ای


بک لایت تلویزیون

تصویر بالا نوع دیگری از بک لایت تلویزیون ال ای دی که با نام شاخه ای معروف است را نشان می دهد . تعداد شاخه ها بستگی به مدل و اینچ تلویزیون متفاوات است .

اما تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی در مدل شاخه ای اینگونه است که میتوان تنها تعداد لامپ های سوخته را تعویض کرد که در این حالت هزینه تعمیر کمتری برای مشتری همراه دارد .

ولی توصیه ما تعویض کامل بک لایت می باشد . زیرا آن تعداد لامپ هایی که هنوز نسوخته اند معلوم نیست تا چه بازه زمانی کار می کنند . درحالی که شما با تعویض کامل بک لایت تلویزیون هیچ نگرانی ای بابت سوختن لامپ ها و هزینه دوباره بابت تعمیر بک لایت تلویزیون نخواهید داشت .

تعمیر بک لایت تلویزیون مدل SMD


بک لایت تلویزیون ال ای دی

تصویر فوق نشان دهنده بک لایت تلویزیون ال ای دی SMD هست . در این نوع بک لایت کلیه لامپ ها بر روی یک مدار و بطور سری در کنار هم قرار می گیرند . زمانی که یک یا چند لامپ می سوزد تلویزیون نور صفحه را قطع می کند .

تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی در این نوع بک لایت اینگونه است که کلیه نوار ال ای دی که لامپ ها روی آن قرار دارند باید تعویض گردد . بدلیل ریز بودن لامپ ها و فاصله کم با یکدیگر امکان تعویض دونه ای آن ها وجود ندارد .

از بک لایت SMD در تلویزیون هایی که کیفیت تصویر بالاتری دارند استفاده میشود تا وضوح تصویر را در تصاویر 4K سرعت بیشتری دارند بالا ببرند . هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون مدل SMD نسبت به شاخه ای بیشتر است .

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بستگی به مدل، اینچ و نوع بک لایت دارد . مثلا هزینه تعمیر برای یک تلویزیون 32 اینچ به مراتب کمتر از یک تلویزیون 50 اینچ بوده .

هر مدل تلویزیون بک لایت مختص خود را دارد و اینگونه نیست یک بک لایت بر روی چند مدل مختلف نصب شود . متاسفانه برخی تعمیرکاران و تعمیرگاه های غیر مجاز این موضوع را رعایت نمی کنند و مشتری پس از مدت اندکی استفاده از تلویزیون متوجه این موضوع میشود نور تصویر در برخی نقاط لک دارد . توصیه می شود تعمیر بک لایت تلویزیون خود را به دست افراد متخصص بسپارید .

جهت دریافت هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون با ما تماس بگیرید .

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون

قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون ال ای دی با توجه به مدل و اینچ تلویزیون از 250 تا 700 می باشد . اما قیمت تعمیر بک لایت تلویزیون برای تعویض کامل بک لایت از 400 تا 1500 بوده ، منطقی ترین و بهترین روش تعویض کامل بک لایت تلویزیون است . برای دریافت قیمت و تعمیر بک لایت تلویزیون با شرکت تماس بگیرید .